Halový turnaj v Otrokovicích

 

Letos jsme do zimní přípravy zařadili i halový turnaj v Otrokovicích. Myšlenku na jeho uspořádání jsem vnuknul otrokovickým softballistům při žákovském halovém turnaji, který na podzim 2012 organizovali. Myšlenka se ujala a nakonec nám přinesla i zajímavý výsledekNakonec se organizátorům podařilo sehnat velice zajímavé osazenstvo v podobě 7 týmů od Prahy až po Pezinok ze Slovenska. Kromě již zmíněného týmu MaSK Pezinok a Mistrálu Praha přijeli ještě druholigoví Blask Owls Brno, Bulldogs Lednice, Snails Kunovice (které měly ve svém středu několik extraligových hráčů), SK Sever Brno a samozřejmě také domácí pořadatelé ZERO Otrokovice. 

 

Díky tomu, že se jednalo o halový turnaj, tak muselo dojít k mírné úpravě pravidel. Jen tak namátkou se jednalo např. o odrazy míčů od bočních stěn, stropu a zadní stěny, pálkaři začínali na stavu 1 strike a 1 ball, doba jednoho zápasu byla 40 minut a v každé směně mohl tým douběhnout pouze 4x. Zejména úprava pravidel o odrazech míče dělala týmům ze začátku mírné problémy, jelikož strop nebyl klasicky rovný, ale pravidelně zvlněný, takže odpaly, které narazily do stropu, se odrážely kamkoliv jenom ne tam, kam by je každý hráč čekal. Docházelo tak k tomu, že i odpaly, které by v normálním zápase znamenaly jasný fly out ve vnitřním poli, mohly rozhodovat zápasy. Trochu na zamyšlenou bylo pravidlo o odrazech míčů od zadní stěny haly, které by na venkovním hřišti končily hluboko v zadním poli. Pokud právě takový odražený odpal polař chytil, aniž by míč dopadl na zem, znamenalo to fly out, což některé silové pálkaře ze začátku turnaje mírně mrzelo. Časem se ovšem týmy na úpravy zvykly a celá sobotní softbalová akce probíhala v klidu a ve velice přátelské atmosféře.

 

Teď už ale k našim výkonům.

 

Buldoci vs. Black Owls Brno - 1:4

Rozpis nám za prvního soupeře určil brněnské sovy. Je to druholigový tým, ale my s nimi hráváme vyrovnané zápasy. První dvě směny jsme s Brňáky drželi bezbodový stav. Soupeř byl na pálce důraznější, my jsme mu ale bezchybnou prací v obraně neumožnili skórovat. Náš útok už tak důrazný nebyl a během těchto dvou směn se na pálku dostalo pouze 7 pálkařů. Ve třetí směně se do nás sovy opřely a dobře umístěnými odpaly uzavřely účet na 4 bodech. My jsme se také zlepšili, ale na více než jeden bod to nestačilo. Celkový pocit ze zápasu jsme ale měli dobrý, hráli jsme bez velkých chyb. Nicméně, měli jsme jednu porážku.

Buldoci vs. MaSK Pezinok - 1:0

Jako dalšího soupeře nám turnajový pavouk přiřkl Mask Pezinok. Naši slovenští soupeři přijeli ve smíšené sestavě. My jsme také nasadili naši dívku - Betku, abychom jejich handicap trochu vyrovnali. V zápase jsme byli jednoznačně lepší a tak jsme si po 40 minutách připsali první turnajové vítězství, které bylo ovšem poměrně těsné.

Buldoci vs. SK Sever Brno - 6:0

Dalšího soupeře nám měl určit zápas mezi Mistrálem a Severem Brno. Předpokládali jsme, že vítězem bude Mistrál a my se pak utkáme s Brnem. Seveřani se však nedali lacino a v závěru zápas zdramatizovali. Jejich výkon z konce utkání byl pro nás varováním. Snad proto jsme přistoupili k zápasu zodpovědně a už po první směně jsme šli do dvoubodového vedení. Ve druhé jsme pak přidali další 4 body. Když v dohrávce Sever neskóroval, rozhodčí ukončil zápas ještě před uplynutím 40 minut. Vzhledem k pravidlům nemohli náš šestibodový náskok vyrovnat.

Buldoci vs. Black Owls Brno - 1:2

Tímto vítězstvím jsme se probojovali do semifinále. Soupeřem je nám opět Black Owls Brno. Po poradě nasazujeme sestavu, která by měla být dost důrazná v útoku a dost bezchybná v obraně. Také vytahujeme náš osvědčený trumf. Na nadhoz nastupuje Tejda. Po celý zápas drží soupeřovy pálkaře na uzdě a nic moc jim nedovolí. My jsme na pálce také aktivní, ale i když obsazujeme mety, neskórujeme. Bohužel naše obrana se nevyvaruje dvou chyb a ty znamenají 2 body pro Brňany. Nakonec se nám podaří jeden bod stáhnout, ale to nestačí. Nedá se nic dělat, abychom odjeli s pohárem, musíme porazit Mistrál.

Buldoci vs. Mistrál Praha - 3:2

Zápas o třetí místo jsme rozhodnuti vyhrát. V útoku i v obraně děláme všechno možné, abychom toto naše rozhodnutí naplnili. Zápas je to pěkný, v jeho průběhu postupně zapisujeme 3 body a jsme herně o trochu lepší. Mistrálovci však nejsou z těch, kteří by se vzdali bez boje. Podaří se jim dva body stáhnout. Mají dohrávku a při dvou autech běžce na třetí metě. Pálkař dostává metu zdarma, probíhá první metu a jde až na druhou. Hráč na trojce na to naštěstí nereaguje, jednoduchým příhozem běžce autujeme a vyhráváme zápas. Nutno uznat, že tímto autem nám Mistrál výhru trochu usnadnil.

 

Z turnaje jsme odjeli s dobrým pocitem. Nejen, že jsme vybojovali třetí místo, ale také nám dobře fungovala hra ve vnitřním poli a moc si musím pochválit komunikaci mezi kouči na metách, pálkaři a běžci – což je snad poprvé za ty roky, co hrajeme.

Závěrem je třeba poděkovat a sklonit ohromnou poklonu pořadateli, který zajistil jak bezproblémový průběh turnaje, tak i zázemí a občerstvení pro hráče i fanoušky. Všichni můžeme jen doufat, že to nebyl poslední halový turnaj, který Otrokovice uspořádaly a doufat, že v tamní sportovní hale někdy příště opět zkřížíme pálky.

 

Celkové pořadí:

  1. Black Owls Brno
  2. Snails Kunovice
  3. Bulldogs Lednice
  4. Mistrál Praha
  5. MaSK Pezinok
  6. SK Sever Brno
  7. ZERO Otrokovice

 

 

 

 

autor:    Kouč

 

Diskusní téma: Halový turnaj v Otrokovicích

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek